Köy Okulları Yazarlık Atölyesi ile Buluştu
 • By admin
 • 8 Ocak 2023
 • Comment 1

Köy Okulları Yazarlık Atölyesi ile Buluştu

Eğitmen Yazar Gürkan KAP ile Köy Okullarında Yazarlık Atölyesi

Köy okulları yazarlık atölyesi ile buluştu. Eğitmen Yazar Gürkan KAP Elazığ ilimizin üç ilçesinde Yazarlık Atölyesi etkinlikleri kapsamında çocuklar ile buluştu. Karakoçan, Kovancılar ve Palu ilçelerini kapsayan etkinlik programında 25’i birleştirilmiş köy okulu olmak üzere 49 okulda 4287 ilkokul öğrencisi ile bir araya geldi.

Çocuk Eğitim Akademisi tarafından gönüllü düzenlenen Yazarlık Atölyesi etkinlikleri;

 • Çocukların kitap okuma alışkanlıklarını,
 • Yazarlık bilinci ve farkındalığı oluşturmayı,
 • Kırsal bölgelerde okuyan çocukların yazarlığa yönelerek üretmelerini desteklemeyi amaçladı.

Çocukların ilk defa yazar ile buluşma heyecanları düzenlenen interaktif Yazarlık Atölyesi ve Kitap İmza etkinliği ile eğlenceli bir faaliyete döndü. Etkinlik, çocukların sosyal bir alanda kültürel bir faaliyet ile buluşması açısından önem taşıdığı gibi teknolojik araç ve gereçlerin baskın olduğu günümüzde kitap okumaya, hikaye ve içerikler üretmeye yönelmeleri için etkin bir çalışma olduğu gözlendi.

Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden Yazarlık Atölyesi Çalışmalarına Destek

Üç ilçede gerçekleştirilen gönüllü Yazarlık Atölyesi etkinliklerinin gerçekleştirilmesinde ilgili ilçe kaymakamlıkları ve ilçe milli eğitim müdürlükleri destek verdi. Süreci yakından takip eden kurumlar köy okulları ulaşımına verdikleri destek ile Eğitmen Yazar Gürkan KAP’ın birleştirilmiş köy okullarında yüz yüze çocuklar ile buluşmasına imkan sağladı.

Çalışmaları takip eden Kovancılar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat KAYA ve Palu İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Fahri ALAKAŞ sürecin planlamasını yapan ve faaliyeti gerçekleştiren Eğitmen Yazar Gürkan KAP’a plaket takdimi ile teşekkürlerini ilettiler. Çocukların hem kültürel hem de sosyal faaliyet olarak Yazarlık Atölyesi etkinliği ile buluşmalarının değerli ve kıymetli olduğunu belirttiler.

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı Desteğiyle 550 Öğrenciye Asya’nın Sakarcan’ı Ziyareti Hikaye Kitabı Hediye Edildi

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında projelendirilen, 13000 adet Asya’nın Sakarcan’ı Ziyareti (Mahremiyet Eğitimi) hikaye kitabının birleştirilmiş köy okullarında dağıtılması amaçlanan çalışma kapsamında 550 adet kitap birleştirilmiş köy okullarında çocuklara hediye edildi. 25 birleştirilmiş köy okulunda Yazarlık Atölyesi ile buluşan çocuklar Eğitmen Yazar Gürkan KAP’tan kitaplarını imzalatarak aldılar.

Asya’nın Sakarcan’ı Ziyareti (Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi) Hikaye Kitabını Tıklayarak Satın Alabilirsiniz.

Bilindiği gibi birleştirilmiş köy okullarının kitaplara ulaşabilmeleri için sosyal gönüllüler tarafından çeşitli kitap kampanyaları düzenlenmekte ve çocuklara ulaşması sağlanmaktadır. Yazarlık Atölyesi ile bu çalışmanın bir adım ötesi amaçlanmış. Çocukların yazarlık mesleğini tanımaları ve yazara ulaşmaları hedeflenmiştir. Eğitmen Yazar Gürkan Kap yapılan çalışma ile ilgili ifadesinde, “Kitaplar çocukların hayal güçlerini etkileyen araçlardır. Araçları meydana getiren yazarlar ise çocukların heyecanını ve motivasyonunu arttıran ve rol model alabilecekleri kişilerdir. Bu yüzden amacımız çocuklara değer katmaksa sosyoekonomik açıdan dezavantajlı bölgelere ulaşmak öncelikli amacımız olmalı.” sözlerine yer verdi.

Yazarlık Atölyesi Etkinlikleri Eğitmen Yazar Gürkan KAP ile Anadolu’da Çocuklarla Buluşmaya Devam Edecek

Elazığ ilimizin üç ilçesinde başlayan Yazarlık Atölyesi etkinliklerinin yaygınlaştırılması ve özellikle sosyoekonomik durumu zayıf çocuklarla buluşmaya devam edecek. Destekçilerin artması ile etkinliğin daha fazla çocuğa ulaşması hedeflenmektedir.

Sevgi ve Saygılarımızla

Çocuk Eğitim Akademisi

Comments

 1. Duru
  8 Ocak 2023

  Elinize emeğinize sağlık bu yolda bizleri yani köy okullarını da unutmadığınız için teşekkür ederiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Ulaşın