“Küçük Diş Dodo” Masal Kitabı Çocuklar İle Buluşuyor
  • By admin
  • 18 Kasım 2022
  • No Comments

“Küçük Diş Dodo” Masal Kitabı Çocuklar İle Buluşuyor

“Küçük Diş Dodo” Masal Kitabı Çocuklar İle Buluşuyor

“Asya’nın Sakarcanı Ziyareti” hikaye kitabı ve “Küçük Mikrop Zuzu” masal kitabının yazarı Eğitmen Yazar Gürkan KAP‘ın yeni masal kitabı “Küçük Diş Dodo” çocuklar ile buluşmaya hazırlanıyor. Eğitmen Yazar Gürkan KAP yeni kitabı “Küçük Diş Dodo” masal kitabında çocukların öz bakım alışkanlıklarından biri olan “Diş Bakımına” ve “Diş Doktoru” korkusuna yer verdi. “Küçük Diş Dodo” kitabımız ile birlikte “Asya’nın Sakarcan’ı Ziyareti” ve “Küçük Mikrop Zuzu” kitabını tanıyalım.

“Asya’nın Sakarcan’ı Ziyareti” Hikaye Kitabını Tanıyalım

Eğitmen Yazar Gürkan KAP‘ın ilk kitabı “Asya’nın Sakarcan’ı Ziyareti” eğitsel çocuk tiyatro oyunundan uyarlamadır. Genel Sanat Yönetmenliğini M. Gökhan Bulut’un yaptığı eğitsel komedi çocuk tiyatrosunun daha fazla çocuğa ve çocukların bakım verenlerine ulaşması için bu uyarlama yapılmış ve hikaye kitabı haline getirilmiştir. Yeni kitap olan Küçük Diş Dodo Masal Kitabı Çocuklar İle Buluşuyor sizleri yeni bir serüvene çıkarmayı hazırlanıyor.

Tiyatro oyununun çıkış noktası çocukların “Bedensel Söz Hakkı” kavramını öğrenmesi “Mahremiyet Eğitimi” bilinci sağlayarak sınırlarını öğrenmesidir. İstanbul Üniversitesi Çocuk Koruma, Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından desteklenen proje yerel belediye ve milli eğitim işbirlikleri ile Türkiye genelinde Çocuk Eğitim Akademisi organizasyonunda çocuklar ile buluşmaktadır.

Asya’nın Sakarcan’ı Ziyareti hikaye kitabı bu projenin bir parçası olmuş ve tiyatro ile ulaşılamayan çocuklara ve çocukların bakım verenlerine ulaşmayı mümkün kılmıştır.

Çocuklar “Küçük Mikrop Zuzu” ile Virüslerden Korunmayı Öğreniyor

“Küçük Mikrop Zuzu” masal kitabı çocukların pandemi sürecinde yaşananları pedagojik seviyelerine uygun bir dilde öğrenmesi için yazıldı. Eğitmen Yazar Gürkan KAP çocukların korkutularak yada belirsizlikler içerisinde öğrenmesinin zararını vurgularken, eğlenerek öğrenmeleri gerektiğinin önemini belirtiyor. Küçük Diş Dodo Masal Kitabı Çocuklar İle Buluşuyor sizlere güzel bir hikaye anlatacaktır.

“Küçük Mikrop Zuzu” bu amacın bir parçası oldu. Çocukları koronavirüsün ürkütücü ve travmatik etkilerinden uzak tutarak Küçük Mikrop Zuzu karakteri ile sevimli fakat tehlikeli kavramlarıyla öğrenmelerini sağladı.

Eğitmen Yazar Gürkan Kap‘ın kalemiyle “Küçük Mikrop Zuzu” çocuklara sağlıklı beslenmenin önemini, spor yapmanın faydasını, aşının önemini ve doktorların sağlığımızı korumak için mücadele ettiklerini anlattı.

“Küçük Diş Dodo” ile Çocuklar Öz bakımını Öğreniyor

"Küçük Diş Dodo" Masal Kitabı Çocuklar İle Buluşuyor
“Küçük Diş Dodo” Masal Kitabı Çocuklar İle Buluşuyor

Şimdi gelelim yazarımızın üçüncü kitabı “Küçük Diş Dodo” masal kitabına. Eğitmen Yazar Gürkan KAP üçüncü kitabını kaleme alırken çocukların diş öz bakım becerilerini geliştirmeyi ve diş doktorundan korkmamasını amaçladı.

“Küçük Diş Dodo” masal kitabı çocukların öz bakımlarına zaman ayırmalarını ve düzenli olarak öz bakımlarını yapmalarını, dişleri ile ilgili bir şikayetleri olduğunda diş doktoruna gitmekten korkmamalarını bir macera içerisinde anlatıyor.

Bakım verenlerinin çocuklar ile birlikte bu kitabı okumaları diş öz bakımında çocuklar ile nasıl iletişim kuracakları konusunda bir rehber niteliğinde. Çocuklarınız ile kuracağınız doğru iletişim için güzel günlerde okumanızı dileriz.

Mağazamızı ziyaret ederek kitap alabilirsiniz.

https://cocukegitimakademisi.net/magaza/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Ulaşın